Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 13 sierpnia 2018

ET22-037 kolejny powrót do przeszłości

ET22-037 to jedna z tych lokomotyw ET22, która po wyprodukowaniu trafiła do świętokrzyskiej szopy (1977 - MD Skarżysko-Kamienna Północ, 1978-1997 - MD Skarżysko-Kamienna). [1] Potem wróciła do miasta, w którym ją wyprodukowana i do dnia dzisiejszego związana jest z lokomotywowniami z terenu Wrocławia.

Przez blisko 50 lat eksploatacji, lokomotywa ET22-037 przejeżdżała setki, o ile nie tysiące razy przez kieleckie tory

Kolejny powrót do przeszłości można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Na pierwszej serii zdjęć widać, jak ET22-037, ciągnąc puste talboty przejeżdża przez przystanek Kielce Ślichowice, kierując się na stację Kielce Herbskie. Zdjęcia to film i nic nie słychać, ale maszynista przywiał się długim sygnałem "Baczność", który wydała syrena lokomotywy, po czym pomachał wszystkim miłośnikom kolei żelaznych. 

Druga seria zdjęć prezentuje manewry samotnej lokomotywy na stacji rozrządowej Kielce Herbskie. Wcześniej lokomotywa pozostawiła puste wagony na stacji. To od lat stała procedura na herbskiej stacji, o czym świadczą stojące prawie non stop puste wagony towarowe.

ET22-037 obecnie wygląda inaczej, niż po wyprodukowaniu. Przede wszystkim straciła tak charakterystyczne dla tych lokomotyw "wiadra" oraz listwy ozdobne. Metalowe oznaczenia "PKP" i "ET22-037" zdemontowano w 2014. No i kolor już nie taki.






/ zdjęcia z 10 kwietnia 2018 roku /
Przypisy
[1] .Ilostan Pojazdów Trakcyjnych

____________________
Znajdziesz też w magazynie TOROWY 2/2021 

1 komentarze

  1. Swoją drogą ciekawe, czy po wyprodukowaniu lokomotywy była robiona dokumentacja zdjęciowa, bo zapewne dokumentacja dopuszczająca pojazd do ruch była sporządzana?

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania wpisów na blogu

:) :-) :)) =)) :( :-( :(( :d :-d @-) :p :o :>) (o) [-( :-? (p) :-s (m) 8-) :-t :-b b-( :-# =p~ :-$ (b) (f) x-) (k) (h) (c) cheer

Kolejowe Znaki

Obserwatorzy

 
Posts RSSComments RSSBack to top
© 2013 - Kolejowe Kielce ∙ Designed by BlogThietKe
Released under Creative Commons 3.0 CC BY-NC 3.0