Za zmianą stoi samorząd kielecki, który zabiegał w PKP o nazwanie tego przystanku Kielce Ślichowice. U podstaw wniosku kieleckiego samorządu stała chęć doprowadzenie do zgodność nazwy przystanku i miejsca w którym się on znajduje. Przecież tuż obok przystanku kolejowego znajduje się duże osiedle mieszkaniowe Ślichowice oraz rezerwat skalny Ślichowice im. Jana Czarnockiego.
Za wymianę tablic na przystanku zapłacił samorząd kielecki. Według informacji prasowych była to kwota 16 tys. zł.
Zmiana nazwy przystanku nastąpiła 10 grudnia, czyli w dniu ogłoszenia nowego rozkładu jazdy pociągów na sieci PKP. Dla jednych zmiana nazwy przystanku jest oczekiwana, a dla innych niekoniecznie, ale obecnie to już bez znaczenia.
Faktem jest, że na kolejowej mapie Kielc pojawiła się całkowicie nowa nazwa Ślichowice. Czy wraz ze zmianą nazwy zwiększy się rozpoznawalność tego miejsca oraz zwiększą się potoki pasażerskie?
W gablocie na przystanku Kielce Ślichowice umieszczono "Regulamin korzystania ze stacji pasażerskiej Kielce Ślichowice". Dla purystów kolejowych będzie to spory orzech do zgryzienia. Mam oczywiście na myśli nazwanie przystanku ... stacją ... i do tego pasażerską! To brzmi prawie, jak kolejowa herezja. Dla jasności ... mnie to absolutnie nie przeszkadza. Uważam, że z polskiej kolei powinna zniknąć nazwa przystanek.
Zdjęcia, które można tutaj zobaczyć zostały zrobione w pierwszym dniu funkcjonowania stacji pasażerskiej Kielce Ślichowice, czyli 10 grudnia 2017 roku.
____________________
Znajdziesz też w magazynie TOROWY 5/2019
/ zdjęcia z 10 grudnia 2017 roku /
0 komentarze